Haber

CHP’den yerel seçim kararı! İmamoğlu ve Yavaş’ın yeniden aday olacağı iddia edildi

Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde Ankara lobileri oldukça aktif. Yerel seçimlerde CHP Genel Merkezi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı yeniden aday göstereceği iddia edildi.

4 LİDERİN ADAYLIĞI KESİNLİKLE DEĞERLENDİRİLİYOR

CHP’ye aday olacağı kesin kabul edilen 4 belediye başkanı var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vaha Seçer’in yeniden aday olacağı neredeyse kesin.

GÜRÜN VE ALBAYRAK’IN DEĞİŞİMİ GÜNDEMDE

Cumhuriyet gazetesinin kulis bilgilerine dayandırdığı haberine göre, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak en muhtemel değişiklikler olarak öne çıkıyor.

ANTALYA’YA 2 ADAY VAR

Büyükşehir Antalya’da adaylık için iki isim gündemde. Mevcut lider Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da bu göreve aday olmak istediği biliniyor.

İYİ PARTİ’NİN KAYBETTİRDİĞİ İLLER ODAKLANDI

CHP, İYİ Parti’nin son yerel seçimlerde az farkla veya iş birliği nedeniyle kaybettiği illere de odaklanıyor. Özellikle Balıkesir, Bursa, Denizli gibi büyükşehirlerde yapılacak genel seçimlerde muhalefetin iktidar blokunun üzerindeki toplam oyu fırsata çevirmek istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu